Yüksek teknoloji ile donatılmış olarak Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hormon, Hematoloji ve Seroloji birimlerinde alanlarında uzman ve deneyimli bir kadroyla 24 saat boyunca kesintisiz kaliteli güvenilir hızlı hizmet sunulmaktadır. Laboratuvarımızdaki tanı cihazlarının tümü hastane bilgisayar ağına bağlıdır. Birçoğu el değmeden çalışılan tahlil sonuçları önce laboratuvar bilgisayar ağına girmekte, burada uzman doktorlar tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra genel ağa akmakta ve hastaları izleyen doktorlar tarafından değerlendirilmektedir. Sonuç raporları onaylanmış bilgisayar çıktısı olarak ilgili sekreterlerce hastalara veya yakınlarına sunulmaktadır.

Laboratuvarımızın hizmet yelpazesi kendi hastanemizle sınırlı değildir. Hastanemizde muayene olmayan hastalar da, doğrudan başvuru yoluyla laboratuvarımızdan yararlanabilir, tetkiklerini kendi hastalarımıza sunulana eş bir kalite standartı güvencesiyle yaptırabilirler.

Laboratuvarlarımızda kontrol serumları her gün cihazlarımızda çalışılmakta, ölçüm sonuçları aylık raporlar halinde merkeze sunulmakta ve sonuçlarımızın güvenilirliği düzenli olarak onaylanmaktadır.